Dom Lekarza Seniora został utworzony zgodnie z Zarządzeniem nr 2 Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 15 kwietnia 1992 roku. Z okazji dziesięciolecia funkcjonowania, decyzją Ministra Zdrowia z dnia 21 czerwca 2002 roku, zakład otrzymał nazwę - Dom Lekarza Seniora im. dr Kazimierza Fritza.

  Dzisiejszy Patron Domu dr n. med. Kazimierz Fritz (1896 – 1979) był lekarzem dermatologiem, żołnierzem Armii Krajowej, organizatorem i społecznikiem oraz inicjatorem budowy Domu Lekarza Seniora. Na posiedzeniu Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w dniu 22 kwietnia 1978 roku ofiarował na ten cel 1 mln złotych, a w testamencie zapisał dodatkowo 800 tys. złotych. Były to w owym czasie ogromne sumy.

  Idea budowy Domu Lekarza Seniora zyskała szerokie poparcie. Wiele osób przekazywało pieniądze na ten cel, urządzano koncerty i różne imprezy, zebrano wiele pieniędzy. Niesprzyjające okoliczności polityczno – społeczne, trudności z uzyskaniem lokalizacji, nietrafione inwestycje i inflacja sprawiły, że zebrane pieniądze nie wpłynęły na konto Domu Lekarza Seniora.

  Dzięki staraniom wielu osób zaangażowanych w komitecie budowy Domu, idea
dr Kazimierza Fritza jednak przetrwała i w 1992 roku osiągnęła swój szczęśliwy finał.

  Dom Lekarza Seniora mieści się w wolnostojącym budynku otoczonym pięknym 3-hektarowym parkiem. Ogrodzona działka znajduje się w bardzo atrakcyjnym punkcie miasta, nieco odsunięta od ruchliwego szlaku komunikacyjnego, jakim jest obecnie ulica Wołoska. Dom ma wygodną komunikację autobusową i tramwajową ze wszystkimi dzielnicami Warszawy, Dworcem Centralnym PKP, dworcem PKS i dworcem lotniczym na Okęciu. W bezpośrednim sąsiedztwie DLS znajduje się CSK MSW oraz postoje taksówek i strzeżone parkingi dla samochodów. W trzypiętrowym budynku sprawną komunikację wewnętrzną zapewniają dwie wygodne klatki schodowe oraz trzy nowoczesne windy.

 Dom Lekarza Seniora liczy 116 miejsc. Pensjonariusze mają do dyspozycji 96 pokoi jednoosobowych i 10 pokoi dwuosobowych dla małżeństw. Pojedynczy pokój ma powierzchnię 12 m2, posiada loggię, przedpokój z szafą ubraniową i węzeł sanitarny
(wc i umywalka). Na każdym piętrze znajdują się wspólne łazienki (prysznice, pralka automatyczna), a także kuchenki z lodówkami i kuchenką elektryczną. Pokoje są umeblowane, można w nich zainstalować telewizor, telefon i czajnik elektryczny.

 Ze względu na potrzeby zdrowotne naszych pensjonariuszy Dom posiada gabinety: rehabilitacji i fizjoterapii, lekarski i zabiegowy. Dodatkowo w Domu mieści się biblioteka, kaplica oraz przestronna świetlica, gdzie odbywają się odczyty, spotkania i imprezy artystyczne.

 W Domu Lekarza Seniora żywienie dostosowane jest do wieku i schorzeń mieszkańców.
W wydawanych posiłkach dominuje dieta normalna, a w miarę potrzeb wydawana jest dieta lekkostrawna, cukrzycowa i płynna. Kolację każdy z mieszkańców przyrządza indywidualnie z produktów pobranych przy śniadaniu. Obłożnie chorzy mieszkańcy posiłki otrzymują do pokoju.